| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Magnetic Drill |
| Classification: | Hand Drill |
| Quantity: | |
|---|---|


ASSECCORY

| Output power | 1500W |
| Rated voltage | 220V |
| Max.twist drll dia | 230mm |
| Spindle Taper | MT#2 |
| Max.attraction | 14000N |
| Load speed | 330r/min |
| N.W | 24KGS |
1.Q: What is your payment terms?
A:Our payment term is 30% T/T in advance, 70% T/T before shipment.It is negotiable.
2.Q: What is your delivery time?
A:Usually, one machine takes 20-40 days. If we have in stock, we can arrange
shipment as soon as we receive the payment.
3.Q:Where is your factory?Can we go to your factory and learn how to use the machine?
A:Our factory is loacted in yancheng,jiangsu Province.
We sincerely welcome you come to our factory.
4.Q: Do you have CE certification?
A:yes, we have CE certification, machine quality is guaranteed.
5.Q:Can you accept OEM order?
A:Sure,we accept OEM with your logo print on the machine and package with your design.


ASSECCORY

| Output power | 1500W |
| Rated voltage | 220V |
| Max.twist drll dia | 230mm |
| Spindle Taper | MT#2 |
| Max.attraction | 14000N |
| Load speed | 330r/min |
| N.W | 24KGS |
1.Q: What is your payment terms?
A:Our payment term is 30% T/T in advance, 70% T/T before shipment.It is negotiable.
2.Q: What is your delivery time?
A:Usually, one machine takes 20-40 days. If we have in stock, we can arrange
shipment as soon as we receive the payment.
3.Q:Where is your factory?Can we go to your factory and learn how to use the machine?
A:Our factory is loacted in yancheng,jiangsu Province.
We sincerely welcome you come to our factory.
4.Q: Do you have CE certification?
A:yes, we have CE certification, machine quality is guaranteed.
5.Q:Can you accept OEM order?
A:Sure,we accept OEM with your logo print on the machine and package with your design.
content is empty!


