| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Magnetic Drill |
| Classification: | Impact Drill |
| Quantity: | |
|---|---|


| Output power | 1000W |
| Rated voltage | 220V |
| Max.twist drll dia | 230mm |
| Spindle Taper | 16mm drill chuck |
| Max.attraction | 11500N |
| Load speed | 500r/min |
| N.W | 11KGS |


| Output power | 1000W |
| Rated voltage | 220V |
| Max.twist drll dia | 230mm |
| Spindle Taper | 16mm drill chuck |
| Max.attraction | 11500N |
| Load speed | 500r/min |
| N.W | 11KGS |
content is empty!


